Lanový park Hájenka

Lanový park Hájenka

Jde o jediný lanový park v Lednicko-valtickém areálu. Jsou zde tři okruhy od toho pro nejmenší až pro milovníky adrenalinu. Lanový park je jak pro veřejnost, tak pro školy, školky, nebo pro firmy. Mají zde animační a další programy pro děti. Pro dospěláky je tu výborný grilbar s udírnou.

Vstupné do tohoto sportovně rekreačního areálu je od 150,- za dítě do 140cm. Můžete zakoupit zvýhodněné rodinné vstupné, nebo dárkový poukaz. Návštěva lanového parku je pro děti určité dobrodružství v přírodě a obohatí je o nové zážitky a zkušenosti.

Otevírací doba je různá dle sezóny, ale o prázdninách většinou od pondělí do neděle od 9:00 do 20:00. Další info najdete na webu lanového centra www.hajenkabreclav.cz

Falkenstein, Rakousko

Falkenstein

Pokud jste ve Valticích po sté a už vám začínají být malé, protože jste prošli všechno co vás zajímalo, možná se budete chtít podívat do sousedního Rakouska. Pokud ano, můžeme doporučit Falkenstein. Vinařská vesnice které dominuje zřícenina stejnojmeného hradu, Falkenstein.

Vstupné bez průvodce stojí 2,50 eur za dospělého. Dostanete do ruky tištěného průvodce v češtině i s mapkou, takže přesně víte kde jste a co tam kdysi bývalo. Komentované prohlídky bývají ve středu, sobotu a neděli.

Jde o obec podobnou Valticím, také s vinařskou tradicí a také zde pořádají akce a vinařské stezky. Stezky a sklepní uličky si můžete projít s komentovanou prohlídkou téměř každou středu. Krom toho tady najdete pravidelně otevřené vinařské šenky.

Co je na zdejší obci zajímevé, je historie a Falkensteinské horenské právo. Falkensteinští vinaři se spojili do společenství, jehož cílem je chránit dědictví svých otců, aby mohli pokračovat co možná nejlépe v jejich odkazu. Dnes, stejně jako dříve kontroluje volený horenský mistr vinice, sběr a kvalitu hroznu. Přísluší mu také každoročně na jaře svolat komisi odborníků, vybrat uznávané vinařské experty a odborné novináře.  Tato komise pak degustuje vína a vyhodnotí nejlepší z nich, jen ta mohou být oceněna pečetí horenského práva. V rámci spolku „Berggericht“ jsou takto oceněná vína představena veřejnosti.

Další informace na webu obce www.falkenflug.at

Vinařská naučná stezka

Vinařská naučná stezka

Jde o netradiční, jak jinak než vinařskou, akci pro všechny kteří mají rádi kvalitní vína, dobrou zábavu a chuť poznávat nové věci.

Stezka začína na určeném místě (každý rok někde jinde), kde dostanete degustační lístek s plánkem a můžete se vydat vstříc poznání. Tato akce je zajímavá tím, že nejde jen o degustace, ale pokud vínu alespoň trochu rozumíte, můžete na degustačním lístku zaznamenat (nebo jen tipovat) odrůdu vína. Ti nejplepší pak budou večer odměněni zajímavýma cenama.

Cesta je mezi vinohrady a vinnými sklepy, vybavte se proto odpovídající obuví. Akce je od ranních hodin, ale trasa je otevřena obvykle v čase od jedné do tří hodin, uzavírá se v pět.

V souvislostí s akcí která je většinou sobotu, je taková předakce už v pátek, kdy je speciálně prodloužena otvírací doba pro vstup do galerie vín.

Další informace najdete na stránkách akce: www.vinarskastezka.cz

Muzeum železné opony

Muzeum železné opony

Valtice jsou na hranicích s Rakouskem. Kdo si pamatuje dobu komunismu a ostnaté dráty kolem celé republiky, může si sem zajít zavzpomínat na dobu bez svobody. Doporučujeme to i v rámci vzdělávání dětí, možná si pak uvědomí jaké štěstí mají, že moho žít svobodně.

Muzeum železné opony je prvním muzeem svého druhu v České republice. Je přímo v budově kde dříve sídlila pohraniční stráž. Můžete sem zajít individuálně, popřípadě celá třída, škola … Najdete zde školící prostory, nebo stylový gift shop.

Expozice v muzeu se rozšiřují, inovují a nabídka se tak aktualizuje a nezastarává. Ohledně symbolického vstupného a otvírací doby se informujte přímo na webu www.muzeumopony.cz

 
Podívejte se jak to tady dříve vypadalo

Bylinková zahrada

bylinkova-zahrada-ve-valticich

Jedinečná zahrada s více jak tři sta druhy bylinek. V naučných záhonech najdete léčivé byliny, afrodiziakální, barvířské, aromaterapeutické a samozřejmě nespočet druhů které dnes a denně používáte v kuchyni.

Bylinková zahrada je projekt jenž v průběhu roku pořádá kurzy o bylinkách, co vypěstují si můžete zakoupit a aktuálně vydali knihu Zahradní sítě a můžete si ji stáhnout zde: Kniha Zahradní sítě.

Bylinková zahrada je v podzámčí, je tu neuvěřitelný klid a řada lidí sem chodí malovat, proto se zde začali pořádat i kurzy malování.

Bylinkovou zahradu nebo jen její část si můžete pronajmout pro soukromou událost, jako je například svatba, firemní akce, zahradní slavnost, raut, koncert, apod.

Více najdete na webu www.bylinkovazahradavaltice.cz

Bylinková zahrada Valtice

© Copyright Accommodation Valtice, pension PRINZ - Vyrobilo MFÁčko