Falkenstein, Rakousko

Falkenstein

Pokud jste ve Valticích po sté a už vám začínají být malé, protože jste prošli všechno co vás zajímalo, možná se budete chtít podívat do sousedního Rakouska. Pokud ano, můžeme doporučit Falkenstein. Vinařská vesnice které dominuje zřícenina stejnojmeného hradu, Falkenstein.

Vstupné bez průvodce stojí 2,50 eur za dospělého. Dostanete do ruky tištěného průvodce v češtině i s mapkou, takže přesně víte kde jste a co tam kdysi bývalo. Komentované prohlídky bývají ve středu, sobotu a neděli.

Jde o obec podobnou Valticím, také s vinařskou tradicí a také zde pořádají akce a vinařské stezky. Stezky a sklepní uličky si můžete projít s komentovanou prohlídkou téměř každou středu. Krom toho tady najdete pravidelně otevřené vinařské šenky.

Co je na zdejší obci zajímevé, je historie a Falkensteinské horenské právo. Falkensteinští vinaři se spojili do společenství, jehož cílem je chránit dědictví svých otců, aby mohli pokračovat co možná nejlépe v jejich odkazu. Dnes, stejně jako dříve kontroluje volený horenský mistr vinice, sběr a kvalitu hroznu. Přísluší mu také každoročně na jaře svolat komisi odborníků, vybrat uznávané vinařské experty a odborné novináře.  Tato komise pak degustuje vína a vyhodnotí nejlepší z nich, jen ta mohou být oceněna pečetí horenského práva. V rámci spolku „Berggericht“ jsou takto oceněná vína představena veřejnosti.

Další informace na webu obce www.falkenflug.at

© Copyright Ubytovanie Valtice, penzión PRINZ - Vyrobilo MFÁčko