SALON VÍN

SALON VÍN

Národní vinařské centrum je neziskovou organizací se sídlem na zámku ve Valticích na jižní Moravě. Cílem NVC je především pořádání Národní soutěže vín a degustační expozice – Salonu vín ČR, pořádání školení a seminářů o víně, vydávání vinařské literatury, propagace vinařské turistiky, správa oficiální webové stránky o našich vínech a další aktivity související s propagací a podporou vinařství a vín z České republiky.

www.vinarskecentrum.cz
Vinařská akademie

Vinařská akademie

Vinařská akademie Valtice patří mezi nejznámější instituty pro milovníky, výrobce a prodejce vína. Vinařská akademie sídlí pár kroků od Penzionu Prinz.

Účastníkům kurzu ubytovaných v penzionu Prinz nabízíme 5 % slevu na ubytování.

www.vinarska-akademie.cz
VALTICKÉ PODZEMÍ

VALTICKÉ PODZEMÍ

Tak se jmenuje unikátní labyrint historických vinných sklepů. Až budete ve Valticích, tohle nesmíte vynechat. Zavítat sem můžete v běžné provozní době kterou najdete na stránkách pozdzemí www.valtickepodzemi.cz, nebo si můžete sklepy rezervovat v minimálním počtu deseti osob a minimálně 12 hodin předem na 519 321 944, nebo info@valtickepodzemi.cz. Můžete si objednat pohoštění, degustaci, cimbálku, atd.

www.valtickepodzemi.cz
VINAŘSKÁ NAUČNÁ STEZKA

VINAŘSKÁ NAUČNÁ STEZKA

Cesta je mezi vinohrady a vinnými sklepy, vybavte se proto odpovídající obuví. Akce je od ranních hodin, ale trasa je otevřena obvykle v čase od jedné do tří hodin, uzavírá se v pět.

V souvislostí s akcí která je většinou sobotu, je taková předakce už v pátek, kdy je speciálně prodloužena otvírací doba pro vstup do galerie vín.

www.vinarskastezka.cz
MUZEUM ŽELEZNÉ OPONY

MUZEUM ŽELEZNÉ OPONY

Muzeum železné opony je prvním muzeem svého druhu v České republice. Je přímo v budově kde dříve sídlila pohraniční stráž. Můžete sem zajít individuálně, popřípadě celá třída, škola … Najdete zde školící prostory, nebo stylový gift shop.

Expozice v muzeu se rozšiřují, inovují a nabídka se tak aktualizuje a nezastarává.

www.muzeumopony.cz
STEZKA BOSOU NOHOU

STEZKA BOSOU NOHOU

Okružní trasa o délce necelých 5 km začíná hned za penzionem, na náměstí Svobody. Dále vede k romantické stavbě Kolonáda Reistna na nejvyšším bodě Lednicko - valtického areálu. Cesta vede okolo rozsáhlých vinic do Rakouska k vinařské obci Schrattenberg. Po cestě je umístěno celkem 11 zastávek, na kterých se návštěvníci můžou projít bosi po kůře, šiškách, písku, kamenech.

www.barfussweg.at
BYLINKOVÁ ZAHRADA

BYLINKOVÁ ZAHRADA

Jedinečná zahrada s více jak tři sta druhy bylinek. V naučných záhonech najdete léčivé byliny, afrodiziakální, barvířské, aromaterapeutické a samozřejmě nespočet druhů které dnes a denně používáte v kuchyni.

Bylinková zahrada je v podzámčí, je tu neuvěřitelný klid a řada lidí sem chodí malovat, proto se zde začali pořádat i kurzy malování.

www.bylinkovazahradavaltice.cz